93% Response rate
Providing you the best range of fusion ppr pipe pn 16 20mm to 160mm with effective & timely delivery.
₹ 100 / Meter Get Latest Price
| Outer Diameter | 63 mm |
| Size/Diameter | 1 inch |
| Pressure Rating | PN 16 |
| Pipe Length | 3 m |
| Material | PPR |
| Brand | Fusion |
| Length of Pipe | 3 m |
| Application | Compressed Air |
| Pipe Class | PN 16 & PN 20 |
| Shape | Round |
| Color | Blue |
| Max Working Temp | 95°C |
| Standard | ISO 15874 |
Manish Kumar (CEO)
PPI Engineers
Ground Floor, A91, Sector 69
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India
