93% Response rate
Prominent & Leading Distributor / Channel Partner from Noida, we offer compressor spares.
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Kit Type | 4000 Hour Kit |
| Spare Type | Compressor Kit |
| Included Parts | Air Filter |
| Compressor Type | Screw Compressor |
| Brand Compatibility | Elgi |
| Power Range | 15–30 kW |
| Compressor Series | GA Series |
| Originality | OEM Equivalent |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 6 mm |
| Exhaust Pressure | 12 bar |
| Service Interval | 4000 Hours |
| Pack Type | Complete Kit |
| Stroke | 100 |
| Surface Finish | 2.5 |
Manish Kumar (CEO)
PPI Engineers
Ground Floor, A91, Sector 69
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India
