93% Response rate
Pioneers in the industry, we offer variable speed compressor from India.
₹ 230000 / Piece Get Latest Price
| Maximum Flow Rate | 115 CFM |
| Discharge Pressure | 8 bar |
| Output Power | 160 kW |
| Capacity | 5 KW to 250 KW |
| Output Pressure | 12 bar |
| Flow | 50 CFM - 1600 CFM |
| Frequency | 50 Hz |
| Noise Level | 63 dBA |
| Phase Type | Single phase and Three Phase |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Manish Kumar (CEO)
PPI Engineers
Ground Floor, A91, Sector 69
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India
