Distributor / Channel Partner of a wide range of products which include screw air compressor repairing service.
₹ 3000 / Unit Get Latest Price
| Service Duration | 1 days |
| Voltage | 415 V |
| Motor Power | 5-150 kW |
| Discharge Pressure | 12 bar |
| Maximum Flow Rate | 20 cfm |
| Air Tank Capacity | 500 L |
| Working Temperature | 46 °C |
| Brand | Elgi |
| Service Type | Screw Air Compressor Repairing Service |
| Service Mode | On Site |
| Service Location | All Over India |
| Payment Mode | Online and Offline |
| Make | Atlas Copco, IR, CP |
| Warranty | 3 months |
Manish Kumar (CEO)
PPI Engineers
Ground Floor, A91, Sector 69
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India