93% Response rate
Our range of products include ars.
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 cfm |
| Dryer Type | Refrigeration Dryer |
| Dew Point | 3°C PDP |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Working Pressure | 12 bar |
| Refrigerant | R134a |
| Inlet Temperature | 45°C |
| Automation Grade | Automatic |
| Air Flow Rate | 40 CFM |
| Maximum Pressure | 16 Bar |
| Maximum Air Inlet Temperature | 65 Deg C |
| Maximum Ambient Temperature | 60 Deg C |
| Control | Automatic |
Manish Kumar (CEO)
PPI Engineers
Ground Floor, A91, Sector 69
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India
