93% Response rate
Our range of products include 5 hp air dryer air compressor.
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Dryer Type | Refrigerated |
| Capacity | 20 CFM |
| Working Pressure | 16 bar |
| Voltage | 230 V |
| Dryer Technology | Refrigerated |
| Dew Point | 3°C PDP |
| Dryer Horse Power | 5 HP |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Minimum Output Dew Point | -40 C |
| End Connection | BSP Thread |
| Drying Capacity | 0-20 cfm |
| Automation Grade | Automatic |
| Maximum Pressure | 10 bar |
Manish Kumar (CEO)
PPI Engineers
Ground Floor, A91, Sector 69
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India
